Odzyskiwanie danych z macierzy RAID w gwarantowana taktyka.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Jak odzyskać dane z macierzy RAID Procedura odzyskiwania

Odtwarzanie danych z macierzy RAID w korzystna  strategia.
Przywracanie danych RAID 0+1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Jeśli spojrzeć na macierz RAID, można zauważyć, że każdy dysk ma dwa niezależne dyski – to znaczy, że można to uznać za konfigurację odzyskiwania RAID. Każdy z tych dysków jest zwykle zasilany przez oddzielny zasilacz i ma własny kontroler, ale są one połączone z serwerami za pomocą kabla Ethernet. Gdy system ulegnie awarii i użyta zostanie taka konfiguracja odzyskiwania RAID, w rezultacie wszystkie dane ze wszystkich dysków zostaną utracone. Ten artykuł pokaże Ci kilka wskazówek, jak odzyskać dane po awarii macierzy RAID.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 w pewna możliwość.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest sprawdzenie, czy oprogramowanie serwera jest w stanie uzyskać dostęp do dysków pomocniczych. Zazwyczaj tylko niektóre z nich będą dostępne dla serwera. Sprawdź, czy kontroler dysków wie, jak je rozpoznać i uzyskać do nich dostęp. Można na przykład sprawdzić oprogramowanie sprzętowe lub nazwę dysku logicznego itp. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie cały wysiłek włożony w stworzenie dobrego zestawu zadań Raid, który ma za zadanie przechowywać wszystkie dane w jednym miejscu, będzie po prostu daremny.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 efektywny zwyczaj.

Należy sprawdzić informacje o dysku, w tym fizyczne pojemności (GB), pojemności logiczne (GB), systemy operacyjne, z którymi sprzęt jest kompatybilny, itp. Jeśli masz tylko jeden dysk i jeden dysk logiczny, a następnie trzeba tylko zidentyfikować dysk logiczny i użyć go do zestawu zadań RAID. Teraz, jeśli masz dwa redundantne dyski, należy zidentyfikować oba dyski i utworzyć zestawy zadań RAID na obu z nich. Jednakże, jeśli serwer posiada więcej niż dwa nadmiarowe dyski, należy utworzyć oddzielną grupę RAID dla każdego z nich.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 jako plan przedsiębiorstwa po uszkodzeniu.

Przejdźmy teraz do zestawu zadań Raid Task Set 1. W tym celu należy otworzyć bazę danych My SQL. Należy odszukać tabelę Recovery Task Inset, która znajduje się w katalogu Middleware database w zakładce Sources. Po zidentyfikowaniu tabeli, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Uruchom jako, aby zlokalizować tam Wiersz poleceń. W wierszu poleceń należy wpisać:raid_plotter wytzczerwonyu tu raz los | co | plotter | create} Następnym krokiem jest utworzenie grupy raid, a następnie nadanie jej znaczącej nazwy, np. raid plotter 2. Kolejnym krokiem jest utworzenie dysków logicznych i przypisanie ich do różnych portów logicznych. Można to zrobić klikając prawym przyciskiem myszy na dysk i wybierając Właściwości. W tym miejscu należy wybrać opcję Virtualized Devices. Po wykonaniu tego zadania należy przejść do monitu Target Drives, a następnie kliknąć OK.

Zestaw zadań Raid 2 składa się teraz z dwóch dysków logicznych i ośmiu dysków fizycznych. Należy otworzyć folder główny (Root) dysku logicznego, a następnie przejść do C:Program Files/MWarp/raidinfo. Zaleca się utworzenie punktu przywracania dla macierzy raid, ponieważ z tego punktu łatwiej będzie przywrócić dane. Jeśli wszystko działa poprawnie, można przejść do zasad tworzenia woluminu, aby ustawić informacje o woluminie.

Następnym krokiem jest utworzenie grupy woluminów o nazwie raid_groups. Należy umieścić wszystkie pliki, które są wymagane na tym dysku. Powinieneś ustawić granularność przydziału bloków na partycję. Można również dodać Raid Level, który daje dokładniejszą ziarnistość dla przydziału plików na partycję.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 jaka skuteczność? i jakie są wartości.

Należy również skonfigurować funkcję Raid 0, która może być używana do rozwiązywania problemów. Można to zrobić klikając prawym przyciskiem myszy na dysk i wybierając właściwości. Tutaj należy wybrać opcję Użyj niestandardowej grupy woluminów. Po zakończeniu konfigurowania partycji, należy ponownie uruchomić komputer, aby zakończyć proces. Po zakończeniu procesu, można kontynuować z resztą przewodników w Kreator Fios.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[emulsion_relate_posts]