Odzyskiwanie danych postaci odjazdowego obsługi.

Odzyskiwanie danych Jak przeprowadzić odzyskiwanie danych

Jeśli utraciłeś dane i nie masz kopii zapasowej, być może będziesz musiał skorzystać z odzyskiwania danych. Istnieją dwa rodzaje odzyskiwania danych: fizyczne i logiczne. Fizyczne odzyskiwanie danych odbywa się z działającego dysku twardego, natomiast logiczne odzyskiwanie danych odbywa się w wyniku awarii spowodowanej przez użytkownika. Może się to zdarzyć, gdy dysk twardy został przypadkowo sformatowany lub podzielony na partycje. Proces ten polega na dokładnym zbadaniu dysku twardego w celu określenia, które dane można odzyskać.

Usunięte pliki

Pierwszym krokiem w odzyskiwaniu danych dla usuniętych plików jest zaprzestanie zapisywania danych na dysku twardym, na którym znajdują się usunięte pliki. Usunięte pliki są tracone, gdy to samo miejsce fizyczne zostanie zastąpione przez inny plik. Należy zaprzestać wykonywania zadań wymagających intensywnego zapisu, takich jak instalowanie oprogramowania, pobieranie muzyki lub filmów. Zwiększa to prawdopodobieństwo nadpisania pliku. Po zaprzestaniu zapisywania na dysku istnieje kilka sposobów odzyskania usuniętych plików.

Jeśli została utworzona kopia zapasowa ważnych plików, należy unikać jej usuwania. Jeśli plik został przypadkowo usunięty, częstym błędem jest nadpisanie danych innym plikiem. Recuva i podobne programy zostały zaprojektowane tak, aby temu zapobiec, więc pamiętaj, aby nie nadpisywać danych pliku. Jeśli przypadkowo nadpiszesz część pliku, ulegnie on uszkodzeniu. W przypadku usunięcia pliku można go odzyskać, korzystając z oprogramowania do odzyskiwania danych.

Aby odzyskać usunięte pliki, można także spróbować użyć trybu odzyskiwania za pomocą poleceń na komputerze. Będzie to wymagało wprowadzenia odwrotnego ukośnika po nazwie folderu. Jeśli komputer nie reaguje na polecenia, możesz skorzystać ze strony pomocy technicznej, aby dowiedzieć się, jak odzyskać utracone pliki. Można także spróbować użyć narzędzia do wyszukiwania plików, aby znaleźć usunięte pliki. W ten sposób można uzyskać listę wszystkich plików znajdujących się na komputerze.

Tryb zaawansowany w odzyskiwaniu danych dla usuniętych plików umożliwia wyszukiwanie określonych plików za pomocą różnych filtrów. Można również określić typ lub nazwę pliku do wyszukania. Można nawet wybrać symbol wieloznaczny, aby wyszukać dowolny konkretny plik. Po wybraniu kryteriów wyszukiwania narzędzie wykona głębokie skanowanie w celu odnalezienia usuniętych plików. Wykonanie głębokiego skanowania na dysku twardym o pojemności 2 TB zajmuje około dwóch godzin.

Uszkodzona tablica partycji

Jeśli masz problemy z odzyskaniem utraconych plików z uszkodzonego dysku twardego, winowajcą może być uszkodzona tablica partycji. Uszkodzoną tablicę partycji można przywrócić, ręcznie edytując MBR. Ta metoda jest bardzo skuteczna i niemal gwarantuje natychmiastowe odzyskanie danych. Niestety, do wykonania tej operacji potrzebna jest pomoc edytora dysków. Jeżeli nie chcesz go zatrudnić, istnieją inne sposoby odzyskiwania utraconych danych.

Na szczęście istnieje kilka metod odzyskiwania utraconych danych z dysku z uszkodzoną tablicą partycji. Po pierwsze, można spróbować naprawić tablicę partycji, ponownie instalując system Windows. Spowoduje to wymazanie wszystkich danych na dysku twardym, ale program do odzyskiwania danych innej firmy pomoże odzyskać utracone dane. Należy używać programu w bezpiecznym środowisku, ponieważ może to być trudne.

Jeśli nie możesz ustalić, która partycja jest przyczyną problemu, spróbuj użyć CHKDSK do przeskanowania dysku w poszukiwaniu uszkodzonych sektorów lub uszkodzeń. Jeśli wynik jest negatywny, należy spróbować odzyskać partycję na pozostałych partycjach. Jeśli to nadal nie przyniesie rezultatu, spróbuj metody bezpiecznego usuwania sprzętu. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Możesz nawet odzyskać dane z uszkodzonej partycji.

Następnie sprawdź dysk twardy, aby sprawdzić, czy partycja jest nadal dostępna. Jeśli nie, mogła ona zostać uszkodzona przez wirusa lub nagłą przerwę w dostawie prądu. Miejmy nadzieję, że używasz aktualnego programu antywirusowego. Nawet jeśli używasz najnowszej wersji programu antywirusowego, upewnij się, że tablica partycji na dysku twardym nie jest uszkodzona, ponieważ problem może być nadal możliwy do rozwiązania.

Uszkodzony dysk twardy

Prawdopodobnie prędzej czy później zetknąłeś się z tym problemem i teraz musisz naprawić lub odzyskać swoje pliki. W tym artykule wyjaśniono, jak naprawić lub odzyskać dane z uszkodzonego dysku twardego. Aby rozpocząć, należy sformatować dysk twardy, co zapobiegnie dalszemu uszkodzeniu. Jeśli nie jest to możliwe, należy skorzystać z usługi odzyskiwania danych, która pomoże rozwiązać problem. Poniżej znajduje się kilka wskazówek ułatwiających rozpoczęcie pracy:

Aby naprawić system plików, należy użyć narzędzia do naprawy systemu plików. Narzędzie to jest powszechnie określane jako fsck. Po naprawieniu uszkodzeń należy użyć oprogramowania do odzyskiwania danych, aby przywrócić dostęp do plików. Nie należy próbować naprawiać dysku w środku katastrofy. Zamiast tego spróbuj sformatować dysk. Ten krok pozwoli na podgląd plików, które chcesz odzyskać. Jednak formatowanie dysku może spowodować uszkodzenie znajdujących się na nim danych.

Na szczęście istnieje możliwość samodzielnego naprawienia uszkodzonego dysku twardego. Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest niezbędnym narzędziem do odzyskiwania utraconych danych z uszkodzonego dysku twardego. Mimo że dane nie zostały całkowicie utracone, należy unikać korzystania z urządzenia do czasu uzyskania odpowiedniego oprogramowania do odzyskiwania danych. W przeciwnym razie może być konieczna ręczna naprawa dysku twardego. Po znalezieniu oprogramowania do odzyskiwania danych należy rozpocząć pracę nad przywracaniem plików.

Po zidentyfikowaniu problemu kolejnym krokiem jest określenie, czy dysk twardy należy wysłać do centrum odzyskiwania danych. Na szczęście w systemie Windows istnieje mechanizm umożliwiający naprawę uszkodzonego dysku twardego, i to w prosty sposób. W niektórych wersjach systemu Windows skanowanie jest wykonywane automatycznie, w innych konieczne jest skanowanie ręczne. Aby przeprowadzić skanowanie ręczne, wybierz opcję Mój komputer, a następnie kliknij kolejno opcje Właściwości > Narzędzia.

Używanie dysku Live CD lub DVD do skanowania w poszukiwaniu możliwych do odzyskania plików

Używanie dysku Live CD lub DVD do tworzenia kopii zapasowych może być szybkim i łatwym sposobem zapewnienia ochrony danych. Dyski te są uruchamiane z pamięci ROM, dzięki czemu można ich bezpiecznie używać w przypadku uszkodzenia dysku twardego lub urządzenia. Płyta Live CD lub DVD może być używana do tworzenia kopii zapasowych. Oto niektóre ze sposobów wykorzystania dysku Live CD lub DVD do skanowania w poszukiwaniu plików, które można odzyskać.

Jeśli płyta CD lub DVD jest porysowana lub ma głębokie uszkodzenia, można spróbować ją odzyskać, korzystając z profesjonalnego oprogramowania do odzyskiwania danych. Programy te można pobrać i używać bezpłatnie, więc nie trzeba wydawać ani grosza, aby spróbować odzyskać dane. Można nawet wypróbować bezpłatną wersję oprogramowania, aby sprawdzić, czy działa ono w danym przypadku. Po przeskanowaniu płyty CD lub DVD przez oprogramowanie możesz zapisać potrzebne pliki.

Użycie płyty Live CD lub DVD to świetny sposób na zabezpieczenie danych podczas skanowania w poszukiwaniu plików, które można odzyskać. Większość płyt Live CD jest oferowana w formacie ISO, dzięki czemu można je łatwo nagrać na nośnik startowy. Inną zaletą płyt live CD jest to, że można je łatwiej zmieniać i aktualizować. Jeśli nie jesteś pewien, czy płyta live CD jest dla Ciebie odpowiednia, wypróbuj wersję demonstracyjną popularnego systemu operacyjnego, takiego jak MacOS lub Linux.

Inną ważną cechą płyty live CD jest możliwość zapisu na dysku, co ułatwia kopiowanie dużych ilości danych. Często płyty live CD są wyposażone w przeglądarkę plików, która umożliwia przeglądanie dysku twardego, dzięki czemu można łatwo skopiować dane do nowej lokalizacji. Jednak nie każda płyta live CD obsługuje zapis w systemie NTFS, dlatego przed zakupem warto to sprawdzić.

Korzystanie z profesjonalnych usług odzyskiwania danych

Wybór odpowiedniej firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych ma kluczowe znaczenie. Jeśli trzeba odzyskać krytyczne pliki biznesowe, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych. Dostawcy usług odzyskiwania danych są dobrze przygotowani do obsługi wszystkich rodzajów przypadków utraty danych. Dysponują wysoko wykwalifikowanymi inżynierami, którzy są gotowi poradzić sobie w każdej sytuacji. Mogą oni nawet odzyskiwać dane z systemów pamięci masowej klasy korporacyjnej. Zanim jednak wybierzesz usługę odzyskiwania danych, weź pod uwagę następujące czynniki.

Niezależnie od tego, czy plik został przypadkowo skasowany, czy też wirus uszkodził nośnik pamięci, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej usługi odzyskiwania danych. Wyszkolony technik użyje najnowszych narzędzi i metod, aby przywrócić dane. Jest to skuteczne rozwiązanie, które mieści się w budżecie większości ludzi. Sztuką jest znalezienie firmy, która zapewni doskonałe wyniki odzyskiwania danych za rozsądną cenę. Technicy odzyskiwania danych z firmy OnTrack mają ponad 1400 lat doświadczenia.

Odzyskiwanie danych nie jest łatwym zadaniem i wymaga specjalistycznej wiedzy oraz sprzętu. W pierwszej kolejności należy wyłączyć komputer i odizolować urządzenie od zasilania. Nie należy próbować odzyskiwać danych samodzielnie, ponieważ może to doprowadzić do ich dalszego zniszczenia. Największe szanse na odzyskanie utraconych plików mają profesjonalne usługi odzyskiwania danych. Na przykład firma Kroll Ontrack oferuje bezpłatną konsultację, wycenę i stałą cenę za odzyskanie danych. Standardowy proces odzyskiwania danych trwa średnio od trzech do pięciu dni.

Wybierając usługę odzyskiwania danych, należy rozważyć, jak wiele informacji trzeba odzyskać. Jeśli posiadasz dużą ilość danych, renomowana firma może pomóc w ich odzyskaniu. Pracują one w czystych pomieszczeniach z certyfikatem ISO-14644-1. Specjaliści z tych firm mają duże doświadczenie w odzyskiwaniu baz danych Microsoft Exchange i SQL. Posiadają wiedzę i umiejętności pozwalające im radzić sobie z sytuacjami utraty danych, z którymi inni dostawcy po prostu nie potrafią sobie poradzić.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

[emulsion_relate_posts]