Odzyskiwanie danych niezawodny trud.

Odzyskiwanie danych 5 narzędzi do odzyskiwania danych, które pomogą Ci odzyskać usunięte pliki

W przypadku utraty ważnych plików z komputera lub innego urządzenia elektronicznego należy zwrócić się o pomoc do specjalisty ds. odzyskiwania danych. Szanse na pomyślne odzyskanie danych zależą od rodzaju uszkodzenia, czasu, jaki upłynął od zdarzenia, oraz sprzętu urządzenia. Przed skontaktowaniem się z inżynierem ds. odzyskiwania danych należy wyłączyć zasilanie uszkodzonego urządzenia. Ponadto należy powstrzymać się od uruchamiania oprogramowania, które może pomóc w przywróceniu utraconych danych, ponieważ może ono nadpisać wcześniej zapisane pliki.

Wiertło tarczowe

Używanie programu Disk Drill do odzyskiwania danych jest całkowicie bezpieczne. Do skanowania dysku używa samodzielnie zaprojektowanych algorytmów. Podczas skanowania danych blokuje usunięte pliki na partycjach, próbując uzyskać więcej informacji o alokacji urządzenia pamięci masowej. Po zakończeniu tego procesu program wyświetla w trybie podglądu pliki, które można odzyskać. Możesz zdecydować, czy zapisać te pliki, czy je odrzucić. Można również sformatować dysk, co spowoduje usunięcie wszystkich zapisanych na nim plików.

Kolejną wadą programu Disk Drill jest limit plików wynoszący 500 MB. Ogranicza to możliwość odzyskania niektórych plików i może się zdarzyć, że nie będzie można zapisać całego dysku za pomocą tego oprogramowania. Niektórzy użytkownicy zgłaszali także problemy z uruchomieniem programu lub jego awarię. Ponadto oprogramowanie wymaga wielu czynności związanych z instalacją i uruchomieniem, a niektórzy użytkownicy skarżyli się na pomoc techniczną ze strony personelu. Jeśli się spieszysz, możesz pobrać bezpłatną wersję próbną oprogramowania.

Po pobraniu programu Disk Drill można łatwo przeskanować dysk twardy i odzyskać utracone pliki. Oprogramowanie zawiera wiele algorytmów odzyskiwania, w tym szybkie i głębokie skanowanie, uniwersalne przeszukiwanie partycji i usuwanie chronionych danych. Proces przebiega szybko i łatwo, a w każdej chwili można go zapisać i wstrzymać. Program Disk Drill można wykorzystać do odzyskiwania danych w przypadku awarii dysku twardego lub pamięci zewnętrznej. Można również odzyskiwać usunięte pliki z pamięci USB i Kindle.

Program Disk Drill do odzyskiwania danych jest dostępny dla systemów Windows 10, 8.1, Windows 7, Vista i XP. To oprogramowanie jest zgodne z wieloma formatami plików, w tym AVI, FLV, audio MP3 i obrazami BMP. Inne typy plików obsługiwane przez program Disk Drill do odzyskiwania danych to pliki EXT3/EXT4 i dokumenty DOCX. Obsługuje również dane z urządzeń z systemem Android i iOS.

Fotorec

Jeśli dysk twardy był niedostępny przez dłuższy czas, narzędzie do odzyskiwania zdjęć, takie jak PhotoRec, może pomóc w odzyskaniu utraconych plików. PhotoRec skanuje partycje i pliki na dwa sposoby: FAT/NTFS i Whole. Po zakończeniu pracy narzędzie do odzyskiwania danych zapisuje odzyskane pliki w wybranej lokalizacji. Użytkownicy mogą zobaczyć i potwierdzić odzyskanie plików za pomocą paska postępu programu. PhotoRec wymaga jednak dużego obciążenia procesora, dlatego podczas korzystania z niego należy wziąć pod uwagę własne uwarunkowania.

Aby uruchomić program PhotoRec, musisz mieć konto administratora. Program poprosi o informacje o systemie plików, na przykład ext2/ext3/ext4. Następnie odczyta dysk sektor po sektorze i określi rozmiar pliku. PhotoRec wyszuka pierwsze dziesięć plików, a następnie porówna je z bazą sygnatur. W zależności od systemu plików należy wybrać katalog odzyskiwania, w którym mają zostać odzyskane pliki.

Po wybraniu partycji można wybrać system plików, który ma zostać odzyskany. Jeśli partycja nie jest dostępna, możesz przeskanować cały dysk, korzystając z opcji Głębsze przeszukiwanie, która pomaga programowi zlokalizować więcej utraconych partycji. Po wybraniu systemu plików i odpowiedniej metody odzyskiwania danych program PhotoRec automatycznie rozpocznie proces odzyskiwania. Program obsługuje wiele formatów zdjęć, w tym JPEG, PDF, ZIP i OFFICE.

Uruchom program PhotoRec jako administrator na swoim komputerze. Po zainstalowaniu uruchom aplikację i wybierz dysk do skanowania. Zostanie wyświetlone okno z plikiem wykonywalnym aplikacji. Wybierz lokalizację odzyskiwanych plików i kliknij przycisk C, aby rozpocząć proces odzyskiwania. Jeżeli pliki nie są dostępne na dysku, możesz użyć innego komputera, aby je odzyskać. Następnie będziesz miał możliwość przeglądania plików za pomocą wiersza poleceń.

iBeesoft

iBeesoft Data Recovery to darmowy program do odzyskiwania danych, który umożliwia skanowanie dysku twardego komputera lub zewnętrznego dysku twardego w poszukiwaniu utraconych plików. Intuicyjny układ programu sprawia, że proces wyszukiwania jest prosty. Program działa z praktycznie wszystkimi formatami plików, w tym ze zdjęciami, dokumentami, nagraniami dźwiękowymi i wideo. Obsługuje również archiwa ZIP. Obsługuje dużą liczbę formatów plików, w tym systemy operacyjne Windows, Mac i Linux.

Po zainstalowaniu oprogramowania należy wybrać lokalizację do skanowania. Możesz wybrać dysk logiczny, określony folder lub typ pliku. Po określeniu lokalizacji program iBeesoft Data Recovery rozpocznie szybkie skanowanie i będzie kontynuował skanowanie głębokie. Po zakończeniu skanowania można zatrzymać szybkie skanowanie, jeśli chcesz wyświetlić podgląd plików i zobaczyć ich skategoryzowane wyniki. Po wybraniu żądanych plików kliknij przycisk Odzyskaj.

Interfejs programu umożliwia łatwe filtrowanie plików i folderów na podstawie typów plików. Pliki i foldery można filtrować według daty ostatniej modyfikacji i typu. Istnieje możliwość przeglądania partycji w oknie Ścieżka. Po wybraniu dysku program iBeesoft wyświetla listę dostępnych plików. Można również filtrować dane według typów plików, aby przyspieszyć proces skanowania. Aby ustawić swoje preferencje, wystarczy kliknąć łącze Ustawienia.

To oprogramowanie jest w stanie odzyskać utracone pliki z praktycznie każdego urządzenia pamięci masowej, w tym z napędów USB, dysków twardych i kart pamięci. Działa zarówno na komputerach Mac, jak i PC. Można go również używać do odzyskiwania danych z uszkodzonych dysków. iBeesoft Data Recovery to nieocenione narzędzie do odzyskiwania utraconych plików zarówno z systemów Mac, jak i Windows. Posiada wiele innych przydatnych funkcji, które ułatwiają odzyskiwanie usuniętych plików. Jeśli więc szukasz narzędzia do odzyskiwania danych z komputerów Mac, nie szukaj dalej.

Wondershare Recoverit

Dzięki zaawansowanemu algorytmowi i technologii fragmentów wideo, Wondershare Recoverit oferuje szeroką gamę opcji odzyskiwania plików i obsługuje większość popularnych systemów operacyjnych. Może odzyskać wszystkie typy plików, w tym zdjęcia, filmy, muzykę i dokumenty, a także dane z kosza. Może skanować wszystkie typy kart pamięci, dysków twardych i aparatów cyfrowych. Co więcej, jest kompatybilny z wszystkimi edycjami systemu operacyjnego Windows.

Po pobraniu i zainstalowaniu oprogramowania można natychmiast rozpocząć skanowanie dysków. Można wybrać wersję bezpłatną lub płatną. Łatwy w obsłudze interfejs ułatwia lokalizowanie plików i przywracanie ich na dysk. Oprogramowanie oferuje najskuteczniejsze wyniki dla większości plików i jest dostępne w wersji bezpłatnej i płatnej. Można również pobrać bezpłatną wersję próbną, aby przetestować jego funkcjonalność przed zakupem.

Pomimo tych zalet, Wondershare Recoverit nie dorównuje swoim konkurentom. Chociaż oferuje największą szybkość skanowania, brakuje mu kilku istotnych funkcji. Nie może zapisywać zeskanowanych plików i nie ma wbudowanego przewodnika pomocy, ale oprogramowanie jest łatwe do pobrania i użycia. Użytkownicy, którzy potrzebują pomocy, mogą skorzystać z podręcznika online, aby dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu i wykonywanych czynnościach. Warto rozważyć zakup tego programu, jeśli posiadasz drogi dysk twardy lub starszy model.

Inną doskonałą alternatywą dla Wondershare Recoverit do odzyskiwania danych jest MiniTool Power Data Recovery. Obsługuje on szeroką gamę urządzeń i jest bezpieczny w użyciu. Możesz także wyświetlić podgląd plików i dostosować ustawienia skanowania, aby uzyskać dokładniejsze wyniki. Co więcej, program pozwala na odzyskanie do 1GB danych. Jeśli więc straciłeś dane na swoim komputerze lub urządzeniu, nie pozwól, aby to Cię załamało.

Przewiń do tyłu

Odzyskiwanie danych metodą cofania to technika stosowana do przywracania usuniętych lub sformatowanych danych na dysku twardym. Technika ta polega na cofnięciu danych do wcześniejszego zapisu na dysku. Użytkownik musi określić, czy przewijane dane są ważne, czy nie, i może użyć ich w takiej postaci, w jakiej są, lub zdecydować się na ich odzyskanie, wybierając inny znacznik czasu. Podczas procesu przewijania użytkownik może przejść do systemu docelowego i uruchomić w nim chronione aplikacje.

Rewind ma dużą liczbę klientów – ponad 100 000 w 100 krajach. Oferuje najwyższej klasy oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych oraz wsparcie klienta, które są dostosowane do konkretnych potrzeb biznesowych. Oferują również rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych dla popularnych platform SaaS, takich jak Shopify, GitHub, Trello, BigCommerce, QuickBooks Online, Jira i Trello. Kopie zapasowe tych systemów ułatwiają przywracanie danych i pozwalają utrzymać płynność działania firmy.

Rewind chroni również przed błędami ludzkimi, integracją z innymi firmami, złośliwymi atakami i importem CSV. W przeciwieństwie do innych narzędzi do odzyskiwania danych, Rewind oferuje kompleksowe funkcje tworzenia kopii zapasowych i przywracania, które są dostosowane do konkretnych potrzeb. Współpracuje również z usługami opartymi na chmurze. Firma otrzymała ostatnio inwestycję od Atlassian, firmy zajmującej się oprogramowaniem online, która przenosi swoich klientów do usług w chmurze. Chociaż Atlassian oferuje pewne usługi tworzenia kopii zapasowych, nie mają one takiego poziomu szczegółowości kontroli, jaki oferuje Rewind. Dzięki temu klient ma kontrolę i może przywrócić i zabezpieczyć dane w przypadku awarii.

Kolejnym ogłoszeniem firmy Rewind jest dodanie możliwości tworzenia kopii zapasowych dla Jira, narzędzia do śledzenia problemów i zarządzania projektami. Podczas gdy większość platform SaaS oferuje narzędzia do odzyskiwania danych po awarii i zabezpieczenia, to klient jest odpowiedzialny za tworzenie kopii zapasowych danych i haseł na poziomie poszczególnych kont. Rewind obsługuje również Shopify Plus i Trello. Obsługuje również Microsoft 365, GitHub i Trello. Klienci mogą tworzyć kopie zapasowe danych z Jira bez konieczności przepisywania kodu.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]